Czekajcie na korespondencję ws. OZE

Mieszkańcy, których nieruchomości biorą udział w projekcie „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Miasta Kalisza” otrzymają w nadchodzącym tygodniu bardzo ważną korespondencję. Dokumenty należy podpisać i dostarczyć do Urzędu Miasta.

Projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych na 367 nieruchomościach w Kaliszu. Ich właściciele otrzymają w przyszłym tygodniu dokumenty dotyczące przedsięwzięcia. Będą do umowa uczestnictwa w projekcie oraz dokumenty związane z pomocą de minimis. Mieszkańcy muszą je podpisać i złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (Urząd Miasta Kalisza, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz, Ratusz, parter, pok. 10) w terminie 7 dni od dnia otrzymania przedmiotowej korespondencji. Niedostarczenie ww. dokumentów we wskazanym terminie oznacza wykluczenie z udziału w projekcie.

Projekt „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Miasta Kalisza” realizowany jest w ramach konkursu Nr RPWP.03.01.01-IZ-00-30-001/17 dla Działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych”, Poddziałania 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Miasto pozyskało w jego ramach 6 mln zł dofinansowania do instalacji fotowoltalicznych i solarnych.

Tekst: Juliusz Kowalczyk