Czerniak. Stop! Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców AKO

4500 mieszkańców aglomeracji kalisko-ostrowskiej zostanie przebadanych w ramach rozpoczynającego się właśnie programu profilaktyki nowotworów skóry. Szczegóły projektu zaprezentowano podczas konferencji prasowej w Stawiszynie z udziałem prezydenta Krystiana Kinastowskiego - prezesa zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Projekt obejmuje swym zasięgiem 24 gminy i miasta, wchodzące w skład aglomeracji, w tym Miasto Kalisz. Głównym jego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych skóry.

W ramach projektu zostanie przebadanych 4500 osób aktywnych zawodowo w wieku 50 – 64 lata z terenu aglomeracji. Po zakończeniu badań ankietowych i badań wideodermatoskopem zostanie opracowany raport podsumowujący efektywność programu oraz charakterystykę grupy badanej.

- Program, którego realizację dziś rozpoczynamy, stanowi kolejny projekt o charakterze zdrowotnym, przygotowany w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Dzięki pozyskanym środkom 4500 mieszkańców 24 gmin i miast weźmie udział w badaniach profilaktycznych - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, prezes zarządu SAKO. - Zachęcamy mieszkańców aglomeracji do skorzystania z bezpłatnego badania, które pozwoli na wczesne wykrycie ciężkiej choroby, a tym samym szybsze podjęcie leczenia i powrót do zdrowia.

Projekt „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Liderem jest Gmina i Miasto Stawiszyn. Całkowita wartość projektu wynosi 1 261 000 zł, a dofinansowanie 1 198 710 zł.

Aby zgłosić się na badanie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://stopczerniak.ako.pl bądź zadzwonić na numer bezpłatnej infolinii: +48 800 808 006.

Lista podmiotów, wykonujących badania w ramach projektu, dostępna jest na stronie: https://stopczerniak.ako.pl/chce-sie-zbadac/

Zapraszamy również kaliszan do udziału w bezpłatnych badaniach.

Tekst: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia: Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie