Diecezjalny Dzień Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz w dniu wspomnienia św. Floriana, w Kaliszu obchodzono Diecezjalny Dzień Strażaka. Prezydenta Grzegorza Sapińskiego reprezentował Tomasz Rogoziński, Wiceprezydent Miasta Kalisza.

Obchody zainaugurowały uroczystości na Głównym Rynku z udziałem przedstawicieli organizacji i jednostek strażackich z Wielkopolski, władz miasta i powiatu.

Hymn Związku OSP RP odegrała Orkiestra Ołobok.

Meldunek od dowódcy uroczystości przyjął Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, wiceprezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu.

Następnie poczty sztandarowe, delegacje i zaproszeni goście przeszli w uroczystym przemarszu do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa.

Mszy św. w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył JE Ksiądz Biskup Edward Janiak.

Organizatorem obchodów był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek