Dron dla kaliskiej Policji

Dziś wiceprezydent Mateusz Podsadny przekazał na ręce insp. Dariusza Bieńka, Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, drona. To element realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok.

Przekazany dziś sprzęt posłuży funkcjonariuszom prowadzącym działania prewencyjne do dokumentowania imprez o charakterze profilaktycznym, np. festynów, rajdów, pikników, akcji promujących trzeźwość, organizowanych zarówno przez Komendę Miejską Policji jak i Urząd Miasta Kalisza. Filmy powstałe z wykorzystaniem drona będą prezentowane m.in. na stronach internetowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Urzędu Miasta Kalisza, a także będą przekazywane lokalnym mediom.

Drona zakupiono ze środków pochodzących z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Jego wartość wynosi 2.428,00 zł wraz z ubezpieczeniem.

Oprac., zdjęcia: Katarzyna Ciupek