Dzień Sportu w Tulipanie

W miniony czwartek, 20 września w Środowiskowym Domu Samopomocy „Tulipan” w Kaliszu zorganizowane zostały obchody Dnia Sportu. Podopieczni ośrodka oraz członkowie zaprzyjaźnionej grupy MISZ-MASZ z Kalisza uczestniczyli w wielu różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez pracowników ŚDS Tulipan.

Celem imprezy była integracja i wspólna zabawa, a także wykorzystanie każdej formy ruchu i fizycznej aktywności.

Pomimo wielu ograniczeń sprawności fizycznej i umysłowej, uczestnicy pokazali ogromne i szczere zaangażowanie w każdą przygotowaną konkurencję. Po raz kolejny udowodnili, że można pokonać własne słabości.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy złoty medal. Tym razem podium było zarezerwowane dla wszystkich, a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy i radość podopiecznych Tulipana.

Dzień Sportu w Tulipanie uświetnili swoją obecnością: Tomasz Rogoziński, wiceprezydent miasta Kalisza oraz Eugenia Jahura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia: Aneta Zimoch