Kaliska Rada Seniorów w nowym składzie

Prezydent Krystian Kinastowski spotkał się dziś z Kaliską Radą Seniorów. Włodarz miasta wręczył nominacje nowym przedstawicielom, którzy będą reprezentować Radę Miasta Kalisza - Karolinie Pawliczak, wiceprzewodniczącej RM i radnemu Leszkowi Ziąbce.

Podczas posiedzenia, pierwszego w nowej kadencji, Kaliska Rada Seniorów przedstawiła swoje plany i zamierzenia na bieżący rok.

- Problem starzenia się społeczeństwa dotyczy nas wszystkich, dlatego polityka senioralna jest tak ważna – zaznaczył Krystian Kinastowski. - Jestem przekonany, że wspólnie będziemy mogli zrealizować wiele przedsięwzięć.

Kaliska Rada Seniorów to organ o charakterze doradczym i opiniotwórczym. Jej zadaniem jest konsultowanie pomysłów dotyczących aktywności seniorów, ale także zgłaszanie własnych inicjatyw.

W skład Rady wchodzi 11 osób, są to przedstawiciele kaliskich seniorów, przedstawiciele Rady Miasta Kalisza oraz Urzędu Miasta:
Barbara Bartosik,
Zdzisława Grajek,