Kaliskie schronisko dla zwierząt z nowym szefem

Jacek Kołata obejmie stanowisko kierownika Biura Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. Nowy szef placówki został wyłoniony w drodze konkursu.

- Do konkursu przystąpiły dwie osoby. Byliśmy zgodni co do wyboru. Kierownik rozpocznie pracę jeszcze w tym tygodniu. Powołany zostanie także jego zastępca – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Jacek Kołata jest doktorem nauk lingwistycznych, audytorem, pracował m.in. w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza. Prywatnie jest miłośnikiem zwierząt, hodowcą puchacza europejskiego.
Zaprezentował najlepszą koncepcję prowadzenia schroniska.

Jak podkreśla wiceprezydent Grzegorz Kulawienk, wszystkie programy obecnie realizowane w schronisku, będą kontynuowane.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk