Kobiety w Niepodległej - trwa konferencja naukowa

W Sali Recepcyjnej Ratusza trwa konferencja naukowa "Kobiety w Niepodległej". W programie spotkania przewidziano prelekcje i okolicznościową wystawę.

Otwierając konferencję prezydent Krystian Kinastowski podkreślił fakt, iż o sławnych kaliszankach, działaczkach społecznych, pisarkach i animatorkach życia kulturalnego mówią dziś w ratuszu kontynuatorki ich dzieła. Kobiety, które działają na różnych płaszczyznach i są silnie zaangażowane w życie miasta. Wspomniał o współpracowniczkach oraz liderkach sąsiednich samorządów. Podkreślił, iż oczywistym jest fakt, że kobiety zajmują ważne, niekiedy najwyższe stanowiska w miastach, kraju i na świecie. Podziękował, za możliwość objęcia patronatu nad konferencją.

Spotkanie odbywa się z okazji 100. rocznicy uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych. W roli prelegentek występują m.in. dr Grażyna Schlender, dr Elżbieta Steczek-Czerniawska, Aneta Kolańczyk oraz prof. dr hab. Ewa Andrysiak.

Organizatorami konferencji są Archiwum Państwowe w Kaliszu oraz Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Oprac. Tomasz Staszczyk, fot. Magdalena Bartnik