Krwiodawcy wyróżnieni

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK to zawsze okazja do wręczenia wyróżnień i podziękowań tym, którzy przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia. Uroczyste spotkanie krwiodawców odbyło się w ostatni wtorek, w Sali Recepcyjnej Ratusza.

Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter, ze względu na przypadający w tym roku jubileusz 60-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK. Zasłużeni dla ruchu krwiodawczego otrzymali m.in. ministerialne Odznaki „Honorowy Dawca Zdrowia – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, wyróżnienia „Kryształowe Serce” oraz Odznaki Honorowe PCK.

Z okazji przypadającego Jubileuszu 60-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK, Zarząd Główny PCK nadał okolicznościowy Medal 60-lecia „Pokolenia w Honorowym Krwiodawstwie”. Spotkanie było okazją do podsumowania XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Z okolicznościową prezentacją wystąpił Janusz Sibiński - Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Spotkanie uświetnił występ Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego oraz grupy Części Zamienne. Organizatorami imprezy są Zarząd Rejonowy i Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu.

Patronat nad uroczystym spotkaniem objęli: Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski i Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

Oprac. Tomasz Staszczyk, fot. organizatorzy