Kurs na Śródmieście!

Muzyka na żywo, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty, wystawy, spacer śladami Adama Chodyńskiego - dziś z pewnością warto obrać kurs na śródmieście!

Dziś z pewnością warto odwiedzić Zamkową i Chodyńskiego. W przestrzeni obu ulic odbywają się zabawy, rodzinne gry planszowe i animacje. Można też pograć w szachy pod okiem fachowców. Wystawy tematyczne przypominają historię miasta. W ulicy Biskupiej można obejrzeć ekspozycję, poświęconą Adamowi Chodyńskiemu. O 14.00, przy Rogatce Wrocławskiej, rozpoczął się spacer śladami prawnika, poety i regionalisty. Fragmenty twórczości wybitnego kaliszanina przeczytają Danuta i Jerzy Szukalscy.

Na obu ulicach rozbrzmiewa także muzyka na żywo, m.in. za sprawą uczniów kaliskiej szkoły muzycznej. O godzinie 18.00 wystąpi Accorinet Klezmer Band, który zagra utwory z repertuaru Jerzego Petersburskiego, Hanki Ordonówny, Henryka Warsa. - Dziś mamy szczególny pretekst do spaceru historycznymi ulicami miasta - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Nie będą zawiedzione dzieci, na które czeka sporo atrakcji. Z kolei dorośli będą mogli poznać historię części swojego miasta i jednego z najwybitniejszych kaliszan. Zapraszam na niezwykły spacer!

To już drugi "Kurs Na Śródmieście". Akcja wpisuje się rewitalizację przestrzeni miejskiej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk