Ludowo i patriotycznie w DPS-ie

W kaliskim Domu Pomocy Społecznej, po raz trzeci, odbył się piknik pod hasłem „Na ludową nutę w niepodległej Polsce”. Tym razem ze względu na przypadającą setną rocznicę odzyskania niepodległości elementy folkloru zostały połączone z patriotyzmem i dumą z odzyskania niepodległości.

Z zaproszonych gości przybyli: Wiceprezydent Miasta Kalisza, Tomasz Rogoziński, Grażyna Mazurek, przewodnicząca Kaliskiej Rady Seniorów, Krystyna Robak, Prezes Zarządu UTW, Mirosława Kolańczyk, Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Kaliszu oraz kierownicy jednostek organizacyjnych Miasta Kalisza.

Nie zabrakło zaprzyjaźnionych z placówką przedstawicieli jednostek samorządowych: Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, ŚDPS „Tulipan” oraz Koła Emerytów i Rencistów z Żelazkowa. Jak na zabawę ludową przystało nie mogło zabraknąć występów zespołów ludowych. Dla mieszkańców DPS i gości wystąpiły zespół: „Piwoniczanki”, obchodzący w tym roku jubileusz 45-lecia istnienia oraz zespół „Stawiszynianki”. Tańcom i radości nie było końca. Nie obyło się także bez biesiadnych potraw na stołach. W przerwach odbyły się quizy wiedzy o Polsce oraz o folklorze.

Oprac. DPS w Kaliszu