Miasto naprzeciw Seniorom

Znamy termin usuwania usterek w Domu Seniora przy ul Częstochowskiej.

Wczoraj, tj. 29 sierpnia br. o godz. 9.00 w ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie Domu Seniora przy ul. Częstochowskiej 140 A, w którym udział wzięli wiceprezydenci Barbara Gmerek oraz Tomasz Rogoziński, Piotr Pleśnierowicz, wykonawca robót budowlanych, Marzena Wojterska, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, Ryszard Popławski, kierownik działu remontów i inwestycji MZBM, Dagmara Pokorska, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i inwestycji Urzędu Miasta.

Spotkanie było efektem odbioru usunięcia usterek w Domu Seniora, który miał miejsce 24 sierpnia o godz. 12 przy ul. Częstochowskiej.

Wtedy przedstawiciele miasta i wykonawcy wraz z mieszkańcami obeszli wszystkie pomieszczenia, piwnice, korytarze mieszkania oraz sporządzili pisemny protokół wszystkich wad.

- Budynek poprzednio był akademikiem dla studentów, został zaadaptowany na potrzeby seniorów, którzy wcześniej mieszkali w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych - podkreślił wiceprezydent Tomasz Rogoziński, obecny na piątkowym przeglądzie.

Podczas wczorajszego spotkania w ratuszu wykonawca przedstawił harmonogram usunięcia usterek, zgłoszonych przez mieszkańców, w terminie do dnia 14 września 2018 roku, na podstawie umowy pomiędzy Miastem a Wykonawcą.

W jednym lokalu usterki będą usunięte przez wykonawcę po wcześniejszym wskazaniu najemcom lokalu zamiennego na czas prowadzenia niezbędnych prac. W tym przypadku termin usunięcia usterek może ulec zmianie.

- Wszyscy mieszkańcy, w tym również osoby niepełnosprawne, przed podpisaniem umowy, mieli okazję zapoznać się z warunkami najmu, sposobem wykończenia oraz dostosowania lokali do ich potrzeb. Wszyscy zaakceptowali i podpisali stosowne umowy – dodał wiceprezydent.

Budynek posiada niezbędną instalację teletechniczną zgodną z obowiązującymi przepisami. - Jednak w związku z wnioskami mieszkańców określimy zasady i możliwości techniczne zainstalowania anten satelitarnych, po przedstawieniu warunków technicznych przez wykonawcę robót budowlanych – dodała Marzena Wojterska, dyrektor MZBM.

Jak powiedziała, kontakt wykonawcy z najemcami lokali służy tylko i wyłącznie ustaleniu czasu i terminu usunięcia usterek w poszczególnych mieszkaniach, piwnicach. W pozostałych sytuacjach, we wszystkich sprawach związanych z użytkowaniem budynku, mieszkańcy mogą kontaktować się z zarządcą budynku, czyli MZBM.

Elżbieta Zmarzła