Niezapomniany Dzień Dziecka

Zapraszamy wszystkich, nie tylko najmłodszych, nad zalew Szałe, gdzie trwa impreza z okazji Dnia Dziecka. Gry, konkursy, występy taneczne, koncerty, bańki mydlane, specjały kulinarne - atrakcji nie brakuje.

Uczestników imprezy powitał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza: - Drogie dzieci, cieszę się, że wspólnie możemy bawić się podczas waszego święta. Bądźcie zawsze szczęśliwe i radosne. Niech na waszych twarzach nie zabraknie uśmiechu. Życzę wszystkim państwu udanej zabawy.

Do życzeń przyłączyli się: Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza; poseł Tomasz Ławniczak; Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego; Krzysztof Dziedzic, Sekretarz Gminy Opatówek; Ewa Milewska, dyrektor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska; Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Swoje stoiska prezentują instytucje i firmy z powiatu kaliskiego. W godzinach 16:00-20:00 będzie czynny także punkt poboru krwi. Dzieci mogą obejrzeć sprzęt strażacki, policyjny i wojskowy. Do godz. 16.00 na wodach zalewu Szałe rozgrywane były Międzynarodowe Regaty Windsurfingowe.

Organizatorami imprezy są: Miasto Kalisz, Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Gmina Opatówek, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W organizację wydarzenia włączyły się Kaliskie Linie Autobusowe, które dziś umożliwią uczestnikom festynu bezpłatny przejazd linią 3A od godz. 14.00 do 22.00. Po zakończeniu imprezy, o godz. 22.30 zaplanowano dodatkowy kurs z Szałego do Kalisza.

„Festyn z okazji Dnia Dziecka” – program:
godz. 14:00 – rozpoczęcie
Sieraszewski Dance Studio (występ – konkursy)

- konkurs pływanie na „BYLE CZEM”
- konkursy i zabawy prowadzone przez Uciechowo

- występ Gminnego Ośrodka z Opatówka
- straż pożarna – konkursy dla dzieci
- występ Amelii Grzelaczyk
- specjalny pokaz sprawności podczas pozorowanych akcji, przygotowany przez policję
- występ Talent Studio
- konkursy i zabawy prowadzone przez Uciechowo

- występ Orkiestry Dętej z Chełmc

- występ Adama Stańczyka

- występ ZOUZY
- pokaz sztucznych ogni
ok. 22:30 - zakończenie imprezy.