Nowa Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła pracę

Wczoraj w Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w nowej kadencji. Organ konsultacyjno–opiniodawczy tworzy 18 osób, w tym: 10 przedstawicieli organizacji pozarządowych, 5 przedstawicieli Prezydenta oraz 3 przedstawicieli Rady Miasta.

W czerwcu Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza, wydał zarządzenie, które wskazuje skład osobowy Rady Działalności Pożytku Publicznego (zobacz zarządzenie). Wczoraj członkowie gremium odebrali powołania na trzyletnią kadencję z rąk wiceprezydenta Mateusza Podsadnego.

Podczas pierwszego posiedzenia wybrano:
- Przewodniczącego Rady, którym został kolejny już raz Tomasz Jeżyk – przedstawiciel organizacji pozarządowych,
- Wiceprzewodniczącą Rady, którą została również kolejny raz Halina Hila Marcinkowska, także przedstawiciel organizacji pozarządowych oraz
- Sekretarza, którym został Janusz Sibiński – zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

Powołano również Zespół Problemowy ds. organizacji kolejnej edycji Gali Wolontariatu w grudniu br.

Do najważniejszych tematów, którymi Rada zajmie się w pierwszej kolejności, należą m. in.: przygotowanie projektu „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”, aktualizacja kart oceny formalnej i merytorycznej ofert złożonych w otwartych konkursach ofert oraz ustalenie wspólnych zasad rozliczania dotacji (wzory dokumentów wymaganych do rozliczenia).

Nowi członkowie Rady wezmą również czynny udział w pikniku dla organizacji pozarządowych organizowanym w sobotę, 14 września na Głównym Rynku.

Oprac. Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Juliusz Kowalczyk