Nowe dyspensery

30 nowych dyspenserów z torebkami na psie odchody zakupiło Miasto Kalisz. Znaczna część z nich już została zainstalowana na kilku osiedlach.

Montaż dyspenserów rozpoczął się w minioną sobotę. Mają one ułatwić utrzymanie czystości w naszym mieście. Torebki w nich uzupełniane są obecnie dwa razy na tydzień. Po wyłonieniu firmy, która przejmie to zadanie, torebki dokładane będą zależnie od potrzeb, nawet codziennie. Do właścicieli czworonogów apelujemy jednak, aby korzystać z nich rozsądnie – tak, aby ułatwić utrzymanie czystości w mieście możliwie największej liczbie kaliszan.

Obecnie dyspensery przymocowano już do latarni na terenie osiedli Dobrzec, Czaszki, Rajsków, a także w ścisłym centrum miasta. Kolejne cztery pojawią się jeszcze na plantach, kiedy tylko wymienione zostaną tamtejsze latarnie. Koszt realizacji tego zadania to 2 423,10 zł.

Ponadto w kwietniu Parku Miejskim ma zostać zainstalowanych dwadzieścia, połączonych z dyspenserami, koszy na psie odchody. Koszt realizacji tego zadania to 6 027 zł.

Dyspensery z torebkami na psie odchody mogą także we własnym zakresie umieszczać na swoim terenie spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe czy inni zarządcy nieruchomości. Wówczas muszą jednak sami uzupełniać torebki.

Opracował: Juliusz Kowalczyk, zdjęcie: Iwona Cieślak