O judaistycznych korzeniach chrześcijaństwa

Po raz 26. w Kościele katolickim w Polsce obchodzony był wczoraj Dzień Judaizmu. Z tej okazji Diecezja Kaliska i Fundacja Znowu Razem zorganizowały konferencję połączoną z modlitwą słowami Księgi Wyjścia i Psalmami.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Krystian Kinastowski, JE biskup kaliski Damian Bryl oraz Hila Marcinkowska, przewodnicząca Rady Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

Podczas spotkania w auli Domu Pielgrzyma ks. Piotr Bałoniak opowiedział o spojrzeniu Kościoła katolickiego na judaizm. Dr Sławomir Przygodzki przedstawił historię obecności społeczności żydowskiej w Kaliszu od XII do XX wieku.

Dzień Judaizmu ma pomóc katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta