O odpadach w Szczypiornie

Usunięcie odpadów składowanych w magazynie na terenie Szczypiorna było głównym tematem wczorajszego spotkania prezydenta Krystiana Kinastowskiego z mieszańcami tego osiedla. Miasto Kalisz otrzymało ostatnio dotację w wysokości 5 mln zł na usunięcie tych odpadów.

Kaliszanie ze Szczypiorna zainteresowani byli szczegółami oraz harmonogramem prac związanych z utylizacją chemikaliów. Prezydent Krystian Kinastowski i Jan Adam Kłysz – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wytłumaczyli jak krok po kroku będzie przebiegać opróżnianie magazynu. Pierwszym jest oczywiście ogłoszenie przetargu na usunięcie odpadów.

W spotkaniu wziął także udział poseł Jan Mosiński, który lobbował na rzecz przyznania Miastu Kalisz dofinansowania na ten cel.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk