Od Wojciecha do Józefa

W sobotę, 1 czerwca, kaliszanie wzięli udział w procesji „Od Wojciecha do Józefa”, inaugurującej obchody święta Opieki Świętego Józefa i 22. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Kaliszu. Świętemu Józefowi za opiekę nad miastem i diecezją dziękowali m.in. Janusz Pęcherz, Przewodniczący Rady Miasta Kalisza, Mateusz Podsadny, Wiceprezydent Miasta Kalisza, a także biskup pomocniczy Łukasz Buzun i biskup senior Stanisław Napierała.

Procesja wyruszyła sprzed kościoła św. Wojciecha na Zawodziu, ulicami miasta, do Sanktuarium Świętego Józefa. Tradycyjnie, niesiono kopię obrazu św. Józefa Kaliskiego i relikwie bł. Jolenty, również patronki grodu nad Prosną.

W procesji szli także przedstawiciele duchowieństwa, zgromadzeń sióstr zakonnych, delegacje z parafii kaliskich, członkowie Bractwa św. Józefa, Bractwa Strzelców Kurkowych, orkiestra oraz mieszkańcy Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek