Oddaj krew, uratuj życie!

Polski Czerwony Krzyż, Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu oraz Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu zapraszają do udziału w akcji poboru krwi.

Krew będzie można oddać w niedzielę, 15 lipca, w godz. 9.30-13.30, przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu - ul. Wrocławska 209, os. Szczypiorno.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość.

Każdy osoba, która odda krew: ma oznaczoną grupę krwi oraz określony poziom hemoglobiny, wykonane badania wirusologiczne, otrzymuje na życzenie wyniki badań laboratoryjnych, otrzymuje słodki upominek, bierze udział w losowaniu nagród - każdy los wygrywa.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 65 lat. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek. W ciągu 24 godzin przed oddaniem nie należy spożywać alkoholu.
Uwaga! Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Akcję współorganizują: Urząd Miasta Kalisza i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.