Oświadczenie ws. zgromadzeń

Urząd Miasta Kalisza wydał oświadczenie dotyczące planowanych w naszym mieście zgromadzeń. Jego treść publikujemy poniżej.

OŚWIADCZENIE URZĘDU MIASTA KALISZA

Urząd Miasta Kalisza informuje, że termin rozprawy administracyjnej, dotyczącej zgłoszeń o zamiarze organizacji zgromadzeń w dniach 21-22 września, został zmieniony. Odbędzie się ona 16 września 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 15.00 w budynku Villa Calisia, al. Wolności 4. Decyzję taką podjęto po przeprowadzeniu analizy prawno-formalnej, aby umożliwić wszystkim organizatorom zgromadzeń uzgodnienie ich miejsca lub czasu.

W rozprawie mogą uczestniczyć organizatorzy zgłoszonych zgromadzeń lub wyznaczeni przez nich pełnomocnicy. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie i doręczone prowadzącemu rozprawę. Dokumenty takie, które wystawiono wskazując poprzedni termin rozprawy administracyjnej, zachowują ważność, jeśli wystawiający nie wycofa ich.

Niestawienie się organizatora zgromadzenia na rozprawę nie wstrzymuje jej przebiegu. Informacja o zmianie terminu rozprawy administracyjnej jest przekazywana na bieżąco organizatorom zarejestrowanych zgromadzeń.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kalisza są sukcesywnie publikowane informacje o terminie i miejscu zgłoszonych zgromadzeń.

Dodał: Juliusz Kowalczyk