Plenerowa lekcja profilaktyki

W miniony czwartek, w ramach projektu „Bezpieczne życie w Kaliszu – od juniora do seniora” odbyła się Plenerowa Lekcja Profilaktyki.

Mieszkańcy Kalisza mieli możliwość zwiedzenia Komendy Miejskiej Policji. Dla dzieci największą atrakcją były dmuchańce, kolejka, malowanie samochodu i możliwość wejścia do policyjnej łodzi motorowej. Przez cały czas trwania imprezy policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, nad wodą oraz o konieczności noszenia odblasków. Dzieci wzięły udział w konkursach, miały możliwość przetestowania alko i narkogogli. Poznały zasady poruszania się po drogach w miasteczku ruchu drogowego.

Wśród dorosłych mieszkańców Kalisza dużym powodzeniem cieszyły się broszury na temat uzależnień, w tym dopalaczy, oraz symulator dachowania i zderzenia.
W imprezie wzięło udział około 2000 tysiące osób.

Realizatorami przedsięwzięcia byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza oraz Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Akcja została dofinansowana ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Tekst i zdjęcia: Bogumiła Mariańska