Pobiegli dla „Tulipana”

W południe w Parku Miejskim wystartował 2. Charytatywny Bieg Tulipanów pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego. Wśród dopingujących był także wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

- Jest mi niezmiernie miło, że spotykamy się dziś w tak licznym gronie. Życzę Wam wytrwałości i uśmiechu oraz udanej zabawy – mówił wiceprezydent.

Impreza miała nie tylko zwrócić uwagę na osoby niepełnosprawne, ale także promować zdrowy styl życia.

W Parku Miejskim pobiegło dziś ok. 340 osób w różnym wieku. Trasa prowadziła alejkami zabytkowego zieleńca. Bieg, marsz, spacer, jazda na rowerze, czy hulajnodze – każdy sposób był dobry.

Podczas imprezy można było wesprzeć Środowiskowy Dom Samopomocy TULIPAN w Kaliszu. Pozyskane dziś fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i sportowego dla jego podopiecznych.

Po zakończeniu biegu uczestnicy otrzymywali napoje, owoce, nie zabrakło też ciepłego posiłku i oczywiście tulipanów.

Organizatorami imprezy byli: Fundacja Bread of Life w Kaliszu, Klub Biegacza Baster Team, Miasto Kalisz oraz Baster Sp. z o.o.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek