Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Wolność bez nałogów” w Galerii SZATNIA MDK

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, w jego reprezentacyjnym miejscu – Galerii SZATNIA MDK, w środę 13 grudnia zostanie otwarta pokonkursowa wystawa „Wolność bez nałogów”.

Za nami rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Wolność bez nałogów” – wspólnego projektu Młodzieżowego Domu Kultury i Miasta Kalisza, któremu od wielu już lat partneruje Komenda Miejska Policji oraz Galeria SZATNIA MDK.

Na 23. edycję konkursu wpłynęło 151 prac z różnych placówek oświatowych z Kalisza i powiatu, a wśród autorów znalazły się dzieci od najmłodszych klas szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich i osoby z niepełnosprawnościami bez kategorii wiekowej. Komisja konkursowa przyznała 15 nagród, w tym pierwszą nagrodę oraz dwie drugie nagrody ex aequo i dodatkowo 26 wyróżnień, biorąc pod uwagę wysoki poziom prac, które łączą w sobie walory artystyczne i estetyczne z wartościami merytorycznymi i edukacyjnymi. Podział nagród poznamy na otwarciu wystawy.
W skład komisji weszli: Janusz Sibiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza, Beata Paszak – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Janusz Lewandowski – artysta plastyk, Marta Dutka – plastyk, nauczyciel MDK,
st. Asp. Marlena Potasińska oraz mł. asp. Agnieszka Olejnik – Mucha – Wydział Prewencji i Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu

Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu dziękują za udział, laureatom i ich opiekunom artystycznym serdecznie gratulują i zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Wolność bez nałogów” połączone z uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień w środę 13 grudnia na godzinę 16.00 do Galerii SZATNIA MDK przy ul. Teatralnej 3.

Dodała: Małgorzata Marcinkowska, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych