Podsumowano trzynastą edycję szkolenia "Bezpieczna kobieta"

W poniedziałek, 20 marca w Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu podsumowano trzynastą edycję szkolenia "Bezpieczna Kobieta".

Głównym celem programu było zdobycie umiejętności praktycznych obrony przed napastnikiem, podniesienie świadomości prawnej oraz wiedzy i umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas warsztatów zrealizowano szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, samoobrony, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestniczki zapoznano także z prawnymi i psychologicznymi aspektami samoobrony kobiet oraz z zagadnieniami prewencji kryminalnej. Kobiety mogły nauczyć się jak postępować w sytuacjach zagrożenia i jak zachować się, gdy staną się pokrzywdzonymi. W szkoleniach wzięło udział blisko 140 kobiet.

Na zakończenie programu wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe certyfikaty oraz gaz pieprzowy zakupiony z Budżetu Miasta Kalisza.

Organizatorami szkolenia byli: Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, Wydział Nauk Społecznych, Koło Naukowe Komandos przy Wydziale Nauk Społecznych, Organizacja Terenowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KMP w Kaliszu i Organizacja Terenowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przy Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta