Podwójne dofinansowanie na rzecz osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansuje zajęcia klubowe w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza podpisał wczoraj w siedzibie Wielkopolskiego Oddziału PFRON w Poznaniu umowy w tej sprawie. O szczegółach podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami poinformował wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Na wniosek Miasta, PFRON przyznał dofinansowanie w wysokości 19.680,00 zł na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ” w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Osiem osób niepełnosprawnych weźmie udział m.in. w zajęciach z zakresu obsługi i korzystania ze sprzętu komputerowego, uspołecznienia i umiejętności zawodowych - informował wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Celem programu, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” , jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym przez prowadzenie zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji.

Kolejna z podpisanych wczoraj w Poznaniu umów dotyczy realizacji przez samorząd powiatowy „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Dokument zakłada dofinansowanie zakupu samochodu 9-osobowego (8 pasażerów + kierowca) w wersji standardowej, dostosowanego do przewozu ośmiu osób niepełnosprawnych, w tym dwóch poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyznana kwota 80.000 zł stanowi 70% łącznej wartości projektu.

Inicjatorem wniosków była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie”.

Oprac. Katarzyna Ciupek, zdjęcie: Juliusz Kowalczyk