Porządkowali zabytkowe cmentarze

W miniony weekend władze Miasta Kalisza, w ramach wolontariatu, porządkowały zabytkowe cmentarze przy rogatce. Do społecznej akcji przyłączyły się stowarzyszenia, organizacje oraz szkoły.

Wiceprezydenci: Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny zapalili znicze na grobach byłych prezydentów miasta.

Przypominamy, że jutro, 1 listopada odbędzie się kwesta na ratowanie zabytkowych nekropolii. W tym roku celem zbiórki jest m.in. wykonanie konserwacji nagrobka Marii ze Świtalskich Czarnieckiej, zmarłej w 1913 r., pochowanej na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Górnośląskiej.

Zbiórka do puszek odbędzie się jednocześnie na dwóch cmentarzach ˗ komunalnym przy ul. Poznańskiej w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz rzymskokatolickim przy ul. Górnośląskiej w godzinach od 8.00 do 14.00 i od 15.00 do 18.00.

Dodała: Magdalena Furmaniak, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta