Preferencyjna sprzedaż węgla trwa

Miasto Kalisz prowadzi preferencyjną sprzedaż węgla kamiennego. Dotychczas opał nabyło blisko tysiąc osób.

Z preferencyjnego zakupu skorzystać mogą osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego. Sprzedaż węgla (miał, groszek i orzech) prowadzona jest przez 4 składy na terenie Kalisza. Mieszkańcy mogli nabyć maksymalnie półtorej tony w poprzednim roku i maksymalnie półtorej tony w bieżącym. Zainteresowanie zakupem jest spore. Do 31 grudnia 2022 roku złożono 1951 wniosków w tej sprawie, a od 1 stycznia 361 kolejnych. Dotychczas zrealizowano 944 wniosków (stan na 10 stycznia 2023 roku rano) w łącznej ilości 1322 tony. Cena tony węgla wynosi 1900,01 za tonę. Obecnie składy węgla posiadają wystarczającą ilość węgla kamiennego w celu zaspokojenia bieżących potrzeb. Wnioski o preferencyjny zakup węgla można składać osobiście w Urzędzie Miasta Kalisza, w ratuszu przy Głównym Rynku 20, na trzecim piętrze, w pokoju 56 lub elektronicznie poprzez EPUAP. Wzór wniosku można pobrać ze strony Miasta TUTAJ.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, Kancelaria Prezydenta Miasta