Procentuje dla Kalisza – wygrała smartfon!

„1% mała rzecz, dla Kalisza wielki gest” to hasło, dzięki któremu pani Sylwia Natkowska stała się posiadaczką smartfona SAMSUNG Galaxy A8, o wartości 2.099 zł brutto. Mieszkanka najstarszego polskiego miasta jest zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu „Procentuj dla Kalisza”.

Konkurs ogłosiło Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kalisza w lutym 2018 roku. Jego celem jest propagowanie idei wspierania 1 procentem podatku dochodowego kaliskich organizacji pożytku publicznego. W konkursie mogły wziąć udział osoby fizyczne, które rozliczyły się z podatku dochodowego za 2017 rok w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Kaliszu i przekazały 1% podatku na rzecz dowolnej kaliskiej organizacji pożytku publicznego.

Zadaniem, które mieli do wykonania uczestnicy konkursu było stworzenie hasła promującego ww. ideę. Zgłoszenia przyjmowane były do 30 kwietnia 2018 roku. Konkurs rozstrzygnięty został 23 maja 2018 roku. Do Biura Komunikacji Społecznej wpłynęło jedenaście zgłoszeń spełniających wymogi formalne. Komisja, składająca się z pracowników BKS, za najlepsze uznała hasło „1% mała rzecz, dla Kalisza wielki gest”, przyznając nagrodę główną Prezydenta Miasta Kalisza jego autorce – pani Sylwii Natkowskiej. Autorka otrzymała smartfon SAMSUNG Galaxy A8, o wartości 2.099 zł brutto.

Przyznano również dwa wyróżnienia:
1. Panu Marianowi Królowi za hasło: „Jeśli działasz w dobrym geście, zostaw 1% w najstarszym polskim mieście”. Autor otrzymał karnet upominkowy ufundowany przez Filharmonię Kaliską.
2. Pani Katarzynie Górcewicz za hasło „Twój procent, ich radość w Kaliszu”. Autorka otrzymała karnet upominkowy ufundowany przez kaliski Aquapark.

Dziś nagrody wręczył laureatom Grzegorz Sapiński. - Serdecznie gratuluję zwycięzcom – mówi prezydent Kalisza. - Ich udział w konkursie jest dowodem zaangażowania w życie społeczne miasta. Mam na dzieję, że tego typu przedsięwzięcia będą z coraz większym powodzeniem popularyzować ideę wspierania kaliskich organizacji pożytku publicznego, które wykonują niezwykle ważną, nie tylko dla Kalisza, pracę.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk