Festyn Rodzinny na Polach Marsowych

Na osiedlu Dobrzec trwa Festyn Rodzinny z okazji 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Kaliszu. W wydarzeniu uczestniczą wiceprezydenci Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny.

Festyn otworzył biskup kaliski Damian Bryl.

- Cieszę się, że możemy spotkać się i razem świętować 25. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Kaliszu. Zachęcam wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni i modlitwy. Dzieci zapraszam do korzystania z atrakcji, które zostały dla was przygotowane - powiedział biskup Damian Bryl.

Głos zabrał również Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Miasta Kalisza.

- Takie inicjatywy potrzebne są, by spotkać się z rodziną i spędzić miło czas. Dziękuję organizatorom i życzę wszystkim udanego popołudnia - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Rodzina drogą do świętości". Dla dzieci przygotowane są m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy, zamki dmuchane, malowanie twarzy. Swoje stoiska przygotowali funkcjonariusze służby więziennej Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, Straż Miejska w Kaliszu oraz Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Odbywa się także pokaz wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzec w Kaliszu. Uczestnicy mogą posilić się zupą, grillem oraz ciastem. O nawodnienie zadbało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o. w Kaliszu. Występy artystyczne przygotowali: Magda Steczkowska, Abba Pater Music, Światło i Sól.

Festyn na Polach Marsowych potrwa jeszcze do godziny 18:00. Organizatorem wydarzenia jest parafia pw. Jana Pawła II w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta