Rozpoczęła się Kaliska Senioriada

Przez cztery najbliższe dni kaliscy seniorzy będą rządzić w mieście. Dziś, z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego, odebrali klucze do bram Kalisza, a tym samym zainaugurowali Kaliską Senioriadę.

- Nie wyobrażam sobie naszego Kalisza bez seniorów. Jesteście Państwo niezastąpieni, pełni zapału i zawsze gotowi do działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w życie społeczne miasta udaje się zrealizować wiele przedsięwzięć. Dziękuję – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Dziś przekazuję Państwu klucz do bram Kalisza. Nie mam wątpliwości, że oddaję go w najlepsze ręce. Życzę udanej zabawy, atrakcji nie zabraknie.

Tuż po odebraniu klucza, seniory w barwnym korowodzie przemaszerowali do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej, gdzie wzięli udział w zabawie integracyjnej.

Już jutro seniorzy, tuż przed sesją Rady Miasta Kalisza, odwiedzą gabinet prezydenta. Do godz. 14.00 będą trwały Otwarte Drzwi Ratusza dla Seniorów, a o godz. 15.00 spotkają się z wiceprezydentem miasta Kalisza.

Uroczyste zakończenie Senioriady nastąpi w piątek, po balu seniorów, podczas którego nie zabraknie m.in. pokazu mody oraz wyborów miss i mistera seniorów.

Zapraszamy także do udziału w akcji Zdrowy Kalisz – od juniora do seniora, która odbędzie się w sobotę, 29 września, w godz. 14.00 – 18.00, w Hali Kalisz Arena.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk