Seniorki świętowały

Ponad 100 osób przybyło na spotkanie, które zorganizowało Kaliskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów z okazji Dnia Kobiet. Życzenia wszystkim seniorkom złożył prezydent Krystian Kinastowski.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet – na które przybyły przede wszystkim panie – było dla członków  Kaliskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów okazją do odpoczynku od trosk dnia codziennego i możliwością miłego spędzenia czasu. Seniorzy mogli też porozmawiać z władzami miasta, które reprezentowali prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydent Mateusz Podsadny, Karolina Pawliczak – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza oraz Irena Sawicka – Skarbnik Miasta. Dla włodarzy spotkanie było natomiast okazją do złożenia wszystkim przybyłym paniom życzeń z okazji Dnia Kobiet.

Członkowie stowarzyszenia zostali ponadto zaznajomieni z ofertą bezpłatnych szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych „Ja w Internecie”, które samorząd realizuje razem ze Szkołą Podstawową nr 16. Seniorzy otrzymali z rąk przedstawicielek Wydziału Rozwoju Miasta kaliskiego magistratu ulotki z szeregiem informacji na temat warsztatów.

Uczestnicy spotkania zostali ponadto obdarowani przez Fundację Klucz i redakcję Faktów Kaliskich opaskami odblaskowymi, które zwiększą ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Tekst i zdjęcia Juliusz Kowalczyk