Solidarność sąsiedzka

Włodarze miasta z prezydentem Krystianem Kinastowskim na czele spotkali się dzisiaj z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych i rad osiedli. Tematem dyskusji była postawa wobec sytuacji epidemiologicznej.

Prezydent Krystian Kinastowski zaapelował o szczególną pomoc dla seniorów – grupy najbardziej narażonej na zakażanie koronawirusem. Solidarność sąsiedzka może objawiać się chociażby poprzez pomoc w zakupach. Osoby starsze powinny bowiem najbardziej ograniczyć przebywanie poza domem. Włodarz miasta zaapelował też do przedstawicieli spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych o dezynfekowanie domofonów i klamek do drzwi wejściowych do klatki.

Plakaty, zachęcające do samopomocy sąsiedzkiej, szczególnie wobec seniorów, zostaną wywieszone na kaliskich osiedlach. Wzór plakatu w załączniku

Tekst i zdjęcia Juliusz Kowalczyk