Ulga dla kaliskich restauratorów

W dniu 28 stycznia br. Rada Miasta Kalisza podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Miasta Kalisza w 2021 roku i zwrotu części tej opłaty.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną  zwolnieni są z pierwszej i drugiej raty opłaty, której termin płatności upływa z dniem 31 stycznia i 31 maja 2021r. W przypadku przedsiębiorców, którzy wnieśli już jednorazowo opłatę za rok 2021 zostanie dokonany im zwrot w wysokości 2/3 wniesionej opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

W przypadku pytań należy kontaktować się z pracownikiem Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza tel. 62 76 54 448 ; tel. 62 76 54 486.

Dodała: Agnieszka Pawełczyk-Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych