Wsparcie dla migrantów

Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej mogą skorzystać z pomocy prawnej, doradztwa zawodowego, kursów języka polskiego, a przy tym uczestniczyć w działaniach na rzecz integracji z lokalną społecznością. Dostępna jest również infolinia dla migrantów, a to wszystko w ramach projektu "#Aktywator Wlkp - wsparcie integracji migrantów w województwie wielkopolskim".

Realizują go wspólnie: Miasto Poznań, Fundacja Centrum Badań Migracyjnych (która prowadzi Migrant Info Point) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.

W ramach projektu uruchomiono Poznański Ośrodek Integracji, który znaczną część działań prowadzi zdalnie. Powstanie też wielojęzyczna aplikacja dla migrantów informująca o wydarzeniach odbywających się w ich otoczeniu.

Zainteresowani mogą kontaktować się:
- z pracownikami MIP pod numerami tel. +48503979758 (j. polski, rosyjski, angielski), +48733432397 (j. polski, angielski), +48574715005, +48796522506 (j. polski, ukraiński, rosyjski) lub drogą mailową: office@migrant.poznan.pl ,
- dzwoniąc na infolinię pod numer 22 490 20 44, dostępną od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, obsługiwaną przez IOM, także w kilku językach.

Migranci w swoich ojczystych językach mogą uzyskać informacje dotyczące formalno-prawnych zagadnień związanych z pobytem w Polsce, podjęciem pracy, czy dostępem do opieki medycznej, społecznej oraz edukacji.

Więcej informacji w załączonych materiałach oraz na stronie migrant.poznan.pl .

Oprac. Katarzyna Ciupek, źródło: Urząd Miasta Poznania, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych