Z pasją po zdrowie

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się w Kaliszu kolejna edycja „Tygodnia Zdrowia” pod hasłem „Z pasją po zdrowie”, którego organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Kaliszu, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Honorowy patronat nad imprezą objął Grzegorza Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza. Współorganizatorami prozdrowotnych działań są Straż Miejska Kalisza, Oddział Regionalny PCK w Kaliszu oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

„Tydzień Zdrowia – 2018” będzie trwał od 9 do 13 kwietnia 2018 roku. Będą w nim uczestniczyć dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Do uczestnictwa w wydarzeniu zgłosiło się 15 przedszkoli, 13 szkół podstawowych, 8 szkół ponadgimnazjalnych z Kalisza.

Dla każdej kategorii wiekowej zostały przygotowane konkursy. Placówka oświatowa (1 przedszkole, 1 szkoła podstawowa, 1 szkoła ponadgimnazjalna) biorąca udział w imprezie ma szansę zdobyć puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Kalisza. By „stanąć na podium” należy aktywnie uczestniczyć w przebiegu całej imprezy:
- wziąć udział w rozpoczynającym imprezę korowodzie (9 kwietnia 2018r.),
- uczestniczyć w konkursach i quizach dostosowanych dla odpowiednich kategorii wiekowych – uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych,
- uczestniczyć w konkurencjach sportowych przeprowadzanych z podziałem na grupy wiekowe – dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Chętne szkoły w ramach „Tygodnia Zdrowia – 2018” mogły skorzystać ze szkoleń  przeprowadzonych przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu, pogadanek przeprowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej Kalisza oraz szkoleń udzielania I pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu.

Partnerzy:
-Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w Urzędzie Miejskim w Kaliszu,
- Wojewódzka Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna Oddział OZ i PZ w Poznaniu,
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Dąbrowskiej w Kalisz,
- Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu,
- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu,
- Starostwo Powiatowe w Kaliszu,
- ENERGA MKS KALISZ

Patronat nad imprezą objął Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza. Patronat medialny sprawuje Radio Centrum.

Poniżej plan „Tygodnia Zdrowia – 2018”

Poniedziałek - 09.04.2018r. - przemarsz od Urzędu Miasta przy ul. T. Kościuszki 1A do Ratusza. Uroczyste otwarcie „Tygodnia Zdrowia – 2018” przez Prezydenta Miasta Kalisza.
Wymarsz o godzinie: 11:00
Uroczyste otwarcie przez Prezydenta około godziny 11:30.

Wtorek – 10.04.2018r. – quizy i konkurencje sportowe dla uczniów szkół podstawowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Kaliszu, w godzinach 12:00 – 14:00.

Środa – 11.04.2018r. – „Olimpiada Przedszkolaka” dla przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 7 w Kaliszu, w godzinach 9:30 – 11:00.

Czwartek – 12.04.2018r. - quizy i konkurencje sportowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka w Kaliszu, w godzinach 9:30 – 13:30.

Piątek – 13.04.2018r. - Podsumowanie V edycji „Tygodnia Zdrowia – 2018” i wręczenie nagród – I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka w Kaliszu, godzina 9:30.

Zwycięskie placówki w poszczególnych kategoriach (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła ponadgimnazjalna) za całokształt otrzymają puchar Prezydenta Kalisza wręczony przez fundatorów.

Oprac. Agnieszka Stępniak Pracownik Sekcji OZ i PZ, PSSE w Kaliszu