Zagrali w szachy na plantach

Po raz kolejny w Kaliszu świętowano Międzynarodowy Dzień Szachów. Na plantach grano nie tylko w królewską grę, ale również w warcaby, chińczyka i inne gry planszowe. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Przy kilkunastu stanowiskach przez całe popołudnie trwała rywalizacja. W szachy grali zarówno ci, którzy dopiero zaznajamiają się z szachownicą, jak i wytrawni gracze jak Ewa Barwińska - wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Z mieszkańcami w szachy zagrał też prezydent Krystian Kinastowski.

W gry planszowe grano przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka, w której działają kluby planszówek. Nie zabrakło także animacji dla najmłodszych. W sumie w szachowej imprezie wzięło udział kilkaset osób.

Organizatorami Międzynarodowego Dnia Szachów była Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza we współpracy z Szkołą Szachową Szachmistrz - Maciej Sroczyński.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta