Zapraszamy na Piknik Organizacji Pozarządowych i Kaliskie Miodobranie

W niedzielę 3 września w Parku Miejskim odbędzie się Piknik Organizacji Pozarządowych. Wydarzeniem towarzyszącym będzie XII Kaliskie Miodobranie.

Organizatorzy, czyli Miasto Kalisz, Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego spodziewają się niemal 40 wystawców. Na kaliszan i turystów czeka moc atrakcji. Program Pikniku będą współtworzyły same organizacje, które przygotują własne stoiska.

Celem wydarzenia jest pokazanie mieszkańcom Kalisza potencjału działających w naszym mieście organizacji, ich różnorodności oraz przede wszystkim bogatej oferty skierowanej do osób w każdej grupie wiekowej. Poznanie organizacji to również znakomita okazja do włączenia się w ich działalność, chociażby w formie wolontariatu, a tym samym realizacji własnych zainteresowań i pasji.

Partnerami Pikniku NGO są: Forum Organizacji Pozarządowych Ziemi Kaliskiej, Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu, Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej, Centrum Kultury i Sztuki, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji.

Zapraszamy w niedzielę do kaliskiego Parku Miejskiego przy placu Centrum Kultury i Sztuki w godzinach 11:00 – 17:00.

Dodała: Patrycja Dmitrzak - Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych