Zbiórka PCK dla uchodźców trwa. Sprawdź, jakie artykuły są najbardziej potrzebne

Polski Czerwony Krzyż w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę rzeczową darów dla uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do zapoznania się z listą najpilniejszych potrzeb. Dary można dostarczyć do siedziby kaliskiego oddziału PCK już jutro, 12 marca.

Obecnie najbardziej potrzebne są:

- artykuły medyczne,

- artykuły higieniczne,

- NOWE obuwie wiosenno-letnie dziecięce, młodzieżowe, damskie,

- żywność z długim terminem przydatności do spożycia.

Dary można przekazać w najbliższą sobotę, tj. 12 marca 2022 r. w godzinach 9-15, a w kolejnym tygodniu od poniedziałku do soboty w tych samych godzinach do Biura Oddziału Rejonowego PCK w Kaliszu przy ul. Dobrzeckiej 2.

- Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe dary, które we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej codziennie trafiają do uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym mieście. Sukcesywnie w ramach pomocy humanitarnej wysyłamy też artykuły do magazynu w Lublinie, skąd trafiają za pośrednictwem Ukraińskiego Czerwonego Krzyża do poszkodowanych w wyniku działań wojennych. W przyszłym tygodniu zamieścimy podsumowanie naszych dotychczasowych działań – informują przedstawiciele Oddziału Rejonowego PCK w Kaliszu.

Dodała: Katarzyna Ciupek – Kancelaria Prezydenta Miasta, źródło: Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu, zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Miasta