Zdrowy Kalisz w Arenie

Ekipa Zdrowego Kalisza po raz kolejny pojawiła się w hali Arena. Mieszkańcy najstarszego poslkiego miasta mogli m.in skorzystać z pakietu bezpłatnych badań.

Podczas kolejnej edycji akcji prozdrowotnej mieszkańcy mogli skorzystać z badań poziomu cukru i ciśnienia, osteoporozy, słuchu, wzroku, spirometrycznego, wad postawy, ze szczególnym uwzględnieniem płaskostopia u dzieci sprawdzanego za pomocą profesjonalnego podoskopu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Kolejka do zabiegu tworzyła się na długo przed oficjalnym rozpoczęciem kolejnej edycji bezpłatnych badań. - Cieszy tak duże zainteresowanie działaniami prowadzonymi w ramach Zdrowego Kalisza - mówi prezydent Grzegorz Sapiński, który otworzył kolejną edycję akcji. - To najlepszy dowód na to, że kaliszanie są społeczeństwem świadomym wagi profilaktyki zdrowotnej.

Konsultacji i porad udzielali dietetyk oraz pracownicy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. O stronę gastronomiczną przedsięwzięcia tradycyjnie zadbali pedagodzy i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk