Żłobki zamknięte

Żłobki, dla których organem założycielskim i prowadzącym jest Miasto Kalisz, będą zamknięte od 26 marca 2020 r.

Wojewoda Wielkopolski wydał polecenie nakazujące zamknięcie żłobków, klubów dziecięcych i instytucji dziennego opiekuna w terminie od 26 marca do 10 kwietnia 2020 r., które odnosi się m.in. do instytucji prowadzonych przez organy samorządu terytorialnego.

Władze Kalisza zalecają jednak zastosowanie polecenia wojewody także w odniesieniu do żłobków prywatnych.

Z uwagi na potencjalną możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 polecenie Wojewody Wielkopolskiego ma znaczenie profilaktyczne i służy ochronie zdrowia dzieci.

Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom dotyczącym opłat, informujemy, że trwa opracowanie projektu stosownej uchwały Rady Miasta Kalisza, która umożliwi zmiany w zakresie pobierania opłat za pobyt dziecka w żłobkach prowadzonych przez Miasto Kalisz w związku z zaistniałą sytuacją.

Oprac. Katarzyna Ciupek, fot. Magdalena Bartnik