„Złota Rączka dla Seniora” - zapraszamy do składania ofert

W dniu 10 maja br. Prezydent Miasta Kalisza ogłosił otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację kolejnego zadania publicznego skierowanego do seniorów. Zadanie polegać będzie na wsparciu osób starszych i samotnych w ich codziennym funkcjonowaniu poprzez świadczenie drobnych napraw w ich miejscu zamieszkania.

Często takie proste czynności, jak wymiana żarówki, naprawa cieknącego kranu, niesprawnego zamka lub klamki w drzwiach, czy też przymocowanie półki sprawiają osobom starszym ogromny kłopot, szczególnie w sytuacji, gdy nie mogą oni liczyć na wsparcie sąsiadów lub najbliższej rodziny.

Z inicjatywą realizacji takiego zadania na terenie naszego Miasta wystąpiła Kaliska Rada Seniorów, a pomysł ten zyskał akceptację władz samorządowych. W budżecie Miasta na 2018 rok zaplanowana została kwota 20.000 zł na pilotażową realizację zadania pod hasłem „Złota Rączka dla Seniora”.

Organizacje pozarządowe zainteresowane realizacją tego zadania mogą składać oferty do dnia 8 czerwca br.

Szczegóły w załącznikach.

Oprac. Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych