Wyniki Zimowych otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu

Brązowy medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym wywalczyła Alicje Piec, zawodniczka KSN START Kalisz podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych rozgrywanych w Szczecinie. Tym razem Alicja swój koronny dystans pokonała we czasie 1:40,31 sekundy

Co roku do szczecińskiej Floating Areny przyjeżdżają zawodnicy z całej Europy by walczyć o czołowe lokaty oraz najlepsze wyniki. Tegoroczne mistrzostwa były obsadzone jeszcze mocniej w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Paraolimpijskimi w Paryżu i możliwością uzyskania minimów uprawniających do udziału w tej imprezie. Udział w zawodach zgłosiły reprezentacje Czech, Islandii, Słowacji, Szwecji oraz 24 czołowych polskich klubów zrzeszających pływaków z niepełnosprawnościami. Poza brązowym medalem Alicja wywalczyła jeszcze czołowe lokaty w startach na 200m stylem zmiennym i 50m stylem dowolnym.

Uzyskane wyniki:
100 m stylem klasycznym 1:38.53 III miejsce w kat. OPEN, I miejsce gr. SB8
200 m stylem zmiennym 3:19.16 II miejsce w gr. SM9
50 m stylem dowolnym 0:35.92 III miejsce gr. S9
100 m stylem grzbietowym 1:33.57 IV miejsce gr. S9
100 m stylem dowolnym 1:21.46 IV miejsce gr. S9

Podczas mistrzostw odbyła się też uroczystość wręczenia nagród specjalnych za 3 najlepsze starty w tegorocznym cyklu Grand Prix Polski. Tu również zawodniczka kaliskiego STARTU znalazła się na trzecim miejscu za Zuzanną Boruszewską z Łodzi oraz Elizą Kulczycką ze Startu Wrocław. Jest to jak dotąd największy sukces w seniorskim pływaniu niespełna szesnastoletniej Alicji Piec.
Cykl Gran Prix to zawody rozegrane we Wrocławiu, Zielonej Górze, Częstochowie, Tychach oraz w Łodzi. Organizatorami zawodów jest Polski Związek Niepełnosprawnych „Start”, Polski Komitet Paralimpijski oraz Ministerstwo Sportu.