11. Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza

W sobotę, 18 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Kaliszu odbył się XI Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza.

W zawodach wzięło udział 83 zawodników, a sam turniej rozgrywany, był w konkurencji kata, czyli układach, w których oceniana jest precyzja ruchu, dynamika oraz siła.

Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 6 reprezentowana przez dyrektor Irenę Hofman oraz Rada Osiedla Winiar reprezentowana przez Marka Kubisiaka. To właśnie Rada Osiedla ufundowała medale dla wszystkich uczestników turnieju, natomiast Urząd Miasta w Kaliszu ufundował dwa puchary dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Przemysław Chucki, a najlepszą zawodniczką Aurelia Przepiórka. Przed karatekami już niebawem kolejne zmagania, Paulina Staszak wkrótce dołączy do kadry, mającej na celu przygotowanie mentalne zawodniczki do turnieju Dutch Open w Holandii. To kolejna osoba, po Kacprze Maliszewskim, która stawia swoje stopy na macie w Europie.

Serdecznie dziękujemy sędziom: Annie Bruś, Paulinie Staszak, Marcinowi Antosiakowi oraz Michałowi Paszkowiakowi za poświęcony czas i wolontariat.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jeżyk