25 lat Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego - zagrają dla Janusza.

25 - lecie istnienia świętuje Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Z tej okazji już w najbliższy weekend, w hali sportowej PWSZ przy ul. Poznańskiej w Kaliszu odbędzie się niezwykły, charytatywny turniej, w którego organizację włączy się również sekcja tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego.

Turniej z jednej strony będzie ukoronowaniem obchodów 25-lecia Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, a z drugiej będzie miał charakter charytatywny. Wszystkie pieniądze z wpisowego zostaną przeznaczone na rehabilitację Janusza Michalskiego, 10-letniego tenisisty, który na początku grudnia miał wypadek, doznał poważnego urazu głowy i obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację.

Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: losowany „Open” oraz dla zaproszonych par. Ten pierwszy rozegrany zostanie w sobotę (uroczyste otwarcie turnieju, którego dokona prezydent Krystian Kinastowski, przewidziane jest na godzinę 9:30), a drugi w niedzielę od godziny 12.00 (poprzedzi go msza święta w intencji Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, która odbędzie w Katedrze pw. św. Mikołaja Biskupa, o godzinie 10.00 ). Niedzielne zmagania będą miały bardzo silną obsadę. Po raz drugi w Kaliszu wystąpi Mateusz Kowalczyk, który w tym roku reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa, jeszcze nie tak dawno był w czołowej setce najlepszych deblistów świata i ma na swoim koncie występy w turniejach wielkoszlemowych (w deblu osiągnął m.in. drugą rundę Wimbledonu). Do rywalizacji przystąpi także Piotr Matuszewski, który jako pierwszy kaliszanin wystąpił w juniorskich turniejach wielkoszlemowych i to z bardzo dobrym efektem (trzecia runda Wimbledonu w singlu oraz ćwierćfinał Australian Open w deblu). Piotr z powodzeniem występuje w rywalizacji seniorów (wygranych pięć zawodowych turniejów rangi ITF, w grze podwójnej). W niedzielnych zwodach wystartuje też mistrz Polski amatorów – Maciej Duda.

W tak silnie obsadzonym turnieju wystąpią także prezydenci Kalisza – Krystian Kinastowski (od wielu lat z powodzeniem występuje w rozgrywkach amatorskich) oraz Grzegorz Kulawinek (trener tenisa, z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości grający zawodowo). Szykuje się więc wspaniała rywalizacja, a przy tym wiele dobrej zabawy. Zapraszamy w sobotę oraz niedzielę do hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Program turnieju  „25 lat Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego - Gramy dla Janusza”.

SOBOTA
9:30 - uroczyste otwarcie turnieju, którego dokona Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza,
ok. 10:00 - początek turnieju „Open” oraz losowanie grup niedzielnego turnieju dla zaproszonych gości,
14:00 - obiad dla uczestników turnieju oraz zaproszonych gości,
ok. 18.00 – 19.00 - zakończenie turnieju losowanego.

NIEDZIELA
10:00 - msza św. w intencji Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego (Katedra pw. św. Mikołaja Biskupa),
12:00 - początek turnieju dla zaproszonych gości,
ok. 18.00 – 19.00 - zakończenie turnieju i wręczenie pucharów.

Tekst: Norbert Gałązka