3 punkty jadą do Kalisza! Zwycięstwo w 3. kolejce

Solidną grę zaprezentowali dziś podopieczni Ryszarda Wieczorka. KKS Kalisz pokonał na wyjeździe Sokoła Ostróda 2:0, w pojedynku 3. kolejki sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi. Bramki na wagę zwycięstwa, jeszcze w pierwszej połowie, zdobyli Michał Borecki i Piotr Giel.

Początek rywalizacji należał do gospodarzy. Sokół Ostróda dość odważnie przeszedł do ataku, co przełożyło się na wypracowanie dwóch rzutów rożnych. Stałe fragmenty gry nie przyniosły gospodarzom jednak oczekiwanego efektu. Najgroźniejsza okazja dla rywali pojawiła się w 18. minucie, gdy jeden z zawodników drużyny przeciwnej mocno uderzył na bramkę Macieja Krakowiaka – kaliski goalkeeper pewnie spisał się w tej sytuacji między słupkami. Kilka minut później to kakaesiacy doszli do głosu. Po składnej wymianie podań, futbolówka została wrzucona wprost na głowę, znajdującego się w polu karnym, Piotra Giela. Piłka, po uderzeniu, powędrowała do siatki choć bramka nie została uznana – napastnik “Trójkolorowych” był na pozycji spalonej. Dobry strzał, w 28. minucie, pokazał Michał Borecki. Próba z 18. metra była bardzo groźna, ale bramkarz gospodarzy wybronił to uderzenie po ziemi. 5 minut później ponownie przy piłce znalazł się Borecki. Pomocnik wykorzystał dogranie w pole karne i uderzeniem z woleja skutecznie zakończył akcję KKS-u. Od tego momentu podopieczni Ryszarda Wieczorka prowadzili w wyjazdowym starciu 3. kolejki eWinner 2. ligi 1:0. Przed zakończeniem pierwszej połowy, kakaesiacy ponownie zapunktowali. Kapitalne, górne dogranie Adriana Łuszkiewicza rozluźniło szyki obronne Sokoła Ostróda. Defensywa gospodarzy nie była w stanie zatrzymać wrzutki jednego z kakaesiaków, a piłkę do bramki skierował Piotr Giel. Do przerwy KKS prowadził 2:0.

Po przerwie Duma Kalisza postawiła na kontrataki. Ofensywne nastawienie Sokoła na początku drugiej połowy pozwoliło na wypracowanie groźnej okazji w 57. minucie, jednak uderzenie kakaesiaka zostało ostatecznie zablokowane. Tempo widowiska później spadło. KKS spokojnie próbował budować sytuacje atakiem pozycyjnym, natomiast gospodarze pressingiem chcieli zmusić “Trójkolorowych” do błędu. W 87. minucie celny strzał z rzutu wolnego zaliczył debiutujący w kaliskim zespole Toni Segura. Do ostatniego gwizdka żadna ze stron nie była już w stanie dostatecznie zagrozić swoim rywalom. “Niebiesko-biało-zieloni” pokonali gospodarzy 2:0, w 3. kolejce sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi. Warto podkreślić, że w spotkaniu zadebiutowali nowi zawodnicy KKS-u Kalisz, Przemysław Stolc oraz wcześniej wspominany Hiszpan Toni Segura – oboje weszli na murawę z ławki rezerwowych.

***
3. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 14.08.2021, godz. 17:00, Stadion Miejski OCSiR w Ostródzie, ul. 3 Maja 19, 14-100 Ostróda
Sokół Ostróda – KKS Kalisz 0:2 (0:2)
0:1 Michał Borecki 33. min, 0:2 Piotr Giel 42. min.

Sokół Ostróda: Paweł Rabin – Jan Flak, Jan Klimek (90. min Szymon Dowgiałło), Filip Dymerski, Ernest Dzięcioł (90. min Kacper Podgórski) – Sebastian Rugowski, Dominik Stępień, Krystian Faltyński, Arturo Lías (61. min Dominik Wasiak), Ernest Słupski (75. min Michał Drabik) – Patryk Skórecki (61. min Jakub Żyznowski).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor, Filip Kendzia (83. min Przemysław Stolc), Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Jakub Staszak – Bartłomiej Maćczak (65. min Mateusz Majewski), Adrian Łuszkiewicz (65. min Mateusz Wysokiński), Michał Borecki, Bartłomiej Putno (74. min Kamil Koczy) – Piotr Giel (74. min Toni Segura).

Żółte kartki: Żyznowski (Sokół).