40. Bieg Ptolemeusza

Za nami 40. jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. Impreza sportowa odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kalisza. Przed południem wystartowali najmłodsi: dzieci i młodzież. Na trasę biegu głównego wybiegło 816 osób. W tym gronie Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza oraz raper Jacek MEZO Mejer, który po pokonaniu 10-kilometrowego dystansu, zaśpiewał dla biegaczy i kibiców.

W najlepszym czasie – 32 minuty i 2 sekundy - bieg ukończył Michał Wójcik z Wrocławia. Wśród pań najszybsza była Monika Kaczmarek z Łodzi. Spośród kaliszan najszybszy był Michał Kołaciński. Drugi Adam Szurmiński, a trzeci Adrian Drab. Wśród kaliszanek triumfowała Olga Kazimirowa. Drugie miejsce w kategorii kaliszanek zajęła Edyta Marciniak, a trzecie Dominika Konopa.
- Cieszę się, że w tak świetnej atmosferze udało nam się zakończyć sezon imprez sportowych – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. - Trasa nie była łatwa. Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg! Powodem do satysfakcji jest frekwencja. W biegu głównym wystartowało ponad 800 osób. W biegach dziecięcych i młodzieżowych liczna reprezentacja najmłodszych. Wszystkim – organizatorom, uczestnikom i kibicom - dziękuję i gratuluję.
Na mecie biegu dla kaliszan wystąpił Jacek MEZO Mejer.

Tekst i zdjęcia: Kancelaria Prezydenta Miasta