5. Calisia Triathlon

Jubileuszowy, piąty Triathlon Calisia zgromadził na trasie ponad 600 zawodników. Po raz kolejny w zawodach wystartowała sztafeta prezydencka. - Promujemy sport, aktywność, a przede wszystkim Prosnę, która jest idealna do organizowania takich wydarzeń – mówi Krystian Kinastowski.

Calisia Triathlon co roku gromadzi kilkaset osób z całego kraju. W pięciu edycjach kaliskiego triatlonu uczestniczyło ponad 3000 zawodników. Rywalizowali na dystansach 1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. Poza zmaganiami sportowymi dorosłych odbył się towarzyszący imprezie bieg dla dzieci. Nie zabrakło strefy expo, chilloutu czy animacji dla najmłodszych. W tym roku sztafeta prezydencka wystartowała w zmienionym – z uwagi na kontuzję wiceprezydenta M. Podsadnego - składzie: Krystian Kinastowski – jazda na rowerze, Grzegorz Kulawinek – pływanie oraz Edyta Marciniak - bieg. Drużyna była trzecia wśród sztafet mieszanych i dziewiąta wśród sztafet ogółem.

- Nasz plan został wykonany. Udało nam się wywalczyć dobry wynik. Dziękuję aspirant Edycie Marciniak za dołączenie do zespołu. I sportową walkę  – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. - Poprzez udział w tego typu wydarzeniach promujemy sport, aktywność, a przede wszystkim Prosnę, która jest idealna do organizowania takich wydarzeń. Cieszy mnie, że rzeka żyje. Coraz więcej osób spędza czas na Prośnie – pływając kajakami, rowerami wodnymi czy na SUP-ach, uprawia sport wyczynowo lub amatorsko. Triathlon to doskonała okazja do pokazania i promocji sportowego potencjału naszego miasta.

Calisia Triathlon organizowany jest w ramach Święta Rzeki Prosny.

Tekst: Iwona Cieślak - Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta