Aleks – szachowy mistrz!

Aleks Grubski z Kaliskiego Towarzystwa Szachowego został mistrzem Wielkopolski do lat 7 w szachach. Zawody odbyły się we Włoszakowicach.

W szachowe szranki stanęli najlepsi 7-latkowie z całego regionu. W grupie dziewczynek zagrało 13 zawodniczek, grupa chłopców liczyła 31 uczestników. I to właśnie w tej rywalizacji dystans siedmiu rund bez straty punków pokonał Aleks Grubski z KTS Kalisz, zasługując na miano mistrza Wielkopolski. W tej samej grupie kaliski klub reprezentowali ponadto Miłosz Jędraszek (7. miejsce), Sebastian Kocerka (13. miejsce) i Oskar Wawrzyniak (18. miejsce). W grupie dziewczynek dziewiąte miejsce zajęła Helena Pisula.

- Gratuluję wszystkim młodym zawodnikom odwagi i walki, bo dla większości naszych reprezentantów był to pierwszy turniej takiej rangi – mówi Maciej Sroczyński, trener i prezes KTS Kalisz.