Ambitnie, ale wciąż bez punktów. Druga przegrana Amberek.

Debiutujące w rozgrywkach II ligi siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz nadal bez punktów. W drugiej kolejce spotkań podopieczne Daniela Przybylskiego i Mariusza Pieczonki uległy we własnej hali rezerwom ekstraklasowego Volley Wrocław 1:3.

Inauguracyjne spotkanie w grupie 3 drugiej ligi kaliszanki rozegrały 29 września w Jaworze, ulegając miejscowemu  KS Olimpia 1:3.  W środę, 3 października po raz pierwszy zaprezentowały się przed własną publicznością, z zamiarem powalczenia i premierowe punkty w drugoligowych zmaganiach. Zadanie jakie miały przed sobą kaliskie Amberki do łatwych nie należało, bowiem ich oponentkami były zawodniczki rezerw ekstraklasowego Volley Wrocław.  W hali przy Łódzkiej szykowało się więc emocjonująco starcie, którego  zwiastunem,  w dodatku bardzo optymistycznym dla kaliszanek, był pierwszy, pewnie wygrany set.

Trudno dziwić się doskonałemu humorowi jaki towarzyszył gospodyniom środowego meczu po zakończeniu jego pierwszej odsłony, skoro faworyzowanego rywala pokonały bez większego wysiłku 25:15. Niestety w drugim secie nie poszło już tak gładko, a właściwie role się odwróciły. Gra była wyrównana jedynie do stanu 11:11, a później to przyjezdne przejęły inicjatywę i sukcesywnie powiększały dystans zwyciężając ostatecznie do 16.

W trzeciej partii kaliszanki znów pokazały pazur i kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby lepiej zagrały końcówkę seta. Przez moment prowadziły nawet sześcioma  oczkami i choć pod koniec partii przewaga ta nieco zmalała, to Amberki - przy stanie 24:21 -  miały pierwszego setbola. Nie zdołały jednak tego wykorzystać i ostatecznie uległy wrocławiankom 24:26. Kolejny set był jednocześnie ostatnim, bo choć kaliszanki starały się bardzo by wyrównać stan rywalizacji, rywalki nie oddały pola wygrywając do 21.

Kolejną okazją do zdobycia premierowych punktów w II lidze, będzie sobotni mecz w Pszczynie, z miejscowym PLKS - em.