Artur Kozłowski zwycięzcą 38. Ptolemeusza

Artur Kozłowski został zwycięzcą 38. Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza. To szósty tryumf sieradzanina w kaliskiej imprezie.

10-kilometrową trasę biegacz pokonał w ciągu 31 minut i 23 sekund. Drugi na mecie zameldował się Ilja Sławenskij, trzeci był Pawel Olijnyk. Wśród pań najlepsza okazała się Iryna Somava, przed Moniką Kaczmarek i Katsiaryną Ptashuk.

Przed biegiem głównym na starcie stanęli uczniowie i przedszkolaki. Obok teatru funkcjonowało miasteczko lekkoatletyczne. Tam na najmłodszych uczestników imprezy czekały konkursy i zabawy.

W tym roku na starcie biegu głównego stanęło 839 zawodników. Rekord frekwencyjny nie padł, natomiast organizatorzy nie kryli zadowolenia z wciąż imponującej liczby sportowców. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami biegu głównego.